לשלוח את מכוניות לפירוק קשה אבל רצוי

אתה בטח זוכר את היום הראשון שקיבלת את רשיון הנהיגה שלך ועברו הימים הארוכים עם ההורה מלווה.. כמה חיכית ליום שבוא תוכל להתעורר בבית לשתות קפה ולקחת את המפתחות שעל הקיר לתת ריצה למעלית,לרדת מהר מהר כדי להתניע את הרכב שלך שרק עכשיו קיבלת עצמאות אישית!

אפרופו התחלת נהיגה כדי לצפות בסרטון פספוסים נחמד של נהיגה !

רכב ראשון הוא ממש כמו ילד ראשון, אני זוכר כיצד התרגשתי כל זה התחיל בגיל 17 בזמן הלימודים לנהיגה במכון של משרד התחבורה. אני זוכר שראיתי ליד ערימה של מכוניות לפירוק שעומדים להם לצד רכבים לנסיעה מוכנים לנהגים הצעירים לטסטים אכזריים.

ללמוד למבחן התאוריה היה ממש קל , החלק היותר מסובך היה הטסט  אבל לאחר משהו כמו חצי שנה פלוס השגתי את רשיון הנהיגה שלי וגם כמה חודשים אחרי התפתרתי מהמלווה המעצבן\נחמד שלי ( מעצבן מעצם העובדה שהוא צריך לבוא איתי לכל מקום ונחמד בגלל שזה כמובן דוד שלי ).

אני לא ישכח לעולם את המכונית הראשונה שלי שהייתה רנו קליאו שנת 98 , רכב לבן וקטן אבל בול בשבילי, הייתי הראשון בין כל החברים שיש לו רכב וזה היה ממש כיף. הייתי לוקח את החברים לסיורים בעיר וטיילנו בכל מקום בקיצור אין על הרכב הראשון!

שנת 98 של פעם ורכבים לפירוק

אני מודה, עברו להם 16 שנים והמכונית שלי לא כמו שהיית הפעם, התחילו הבעיות בגיר והנה אני מוצא את עצמי רב עם עצמי מה לעשות עם הרכב שכל כך אהבתי! אהבת אמת המכונית שליוותה אותי יותר מ 16 שנה על הכביש.. מה לעשות עם המכוניות? לשלוח אותה לפירוק ? גריטת רכבים ? למכור לאדם קונה רכבים לפירוק ? מה עכשיו?!?!?!

אחרי רומן של שש עשרה שנה החלטתי שהגיע הזמן להודות למכונית שלי ולהגיד לה להתראות ותודה רבה על כל מה שהיא הייתה עבורי! קראתי המון באינטרנט ובדקתי את האופציות הבאות באתרים רלוונטים .

  • אתר גריטה והורדת מכונית משימוש בכביש
  • מכירת מכוניות לפירוק
  • פירוק רכבים לברזל

שלושת האפשרויות לא היו ככ קלות, לבסוף החלטתי למכור את הרכב שלי לפירוק. אבל מה שיותר מעניין זאת הפיסקה הבאה!

ניפגשתי עם בעל עסק של פירוק רכבים , בחור מאוד צנוע ונראה לי טיפוס ישר מאוד , מיד עשיתי לו הכרות עם הרכב שלי ומסתבר שהוא אמר לי שהמכונית שלי יש לה עוד מה לתת על הכביש למרות כל השנים והבעיות הקשות שהיו לה. האדם הציע לי סכום גבוה מאוד! סכום שלא ציפיתי לו של אלפיים שקלים עבור הרכב הישן והפגום שלי! כמובן שהסכמתי אבל ממש לא הבנתי למה הוא קונה בכזה מחיר ואפילו הייי טיפש מספיק בכדי לשאול. טוב לא כל כך טיפש אחרי הכל הבן אדם הוא בעל עסק ויודע מה הוא עושה.

קונה רכבים לנסיעה – איך מתקנים רכבים ומוכרים אח"כ

העניין הוא מאוד פשוט האדם קונה ממני רכב בסכום מסויים מכוניות לפירוק או לנסיעה מלאה, מתקן אותו במוסך שלו ומוכר אותו ב X + 1500 , נשמע פשוט? ממש לא אבל זאת האמת וזה מה שהבנתי מהאדם שעמד מולי. אותי האמת זה ממש לא מעניין כמה ולמה הבן אדם של פירוק רכבים מרוויח העיקר שאת המנה שלי קיבלתי ובגדול, סכום של 2000 שקל לא חלמתי שאני יקבל על מכונית לפירוק.

אז ככה נפרדי מהרכב הישן, ועד הפוסט הבא אני כבר בוחן טוב טוב במחירונים שונים איזה מכונית לקנות . כרגע אני מסתפק בנסיעה באוטובוסים עד  שאני יוכל להרשות לעצמי לרכוש רכב חדש לנסיעה לטווח ארוך לא פחות מהרכב הישן שלי.